poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Konkurs na zabawkę logopedyczną 16/17



Uczniowie mogą brać udział w licznych konkursach, mających na celu motywowanie ich do pracy nad piękną wymową. 2 listopada logopeda szkolny pani Anna Kożuchowska-Kurylak nagrodziła
uczniów w dwóch konkursach. Najładniejszą zabawkę logopedyczną zajmując I miejsce, przygotowali: Jakub Koc i Sebastian Zawadzki. II miejsce w konkursie zajęła Ola Bujalska i Jakub Korczeniewski. III miejsce przypadło Magdalenie Niemirce, Sebastianowi Chmielowi i Bartoszowi Niemirce. 


Nagrodzone zabawki znalazły się na wystawie

Konkurs LOGO-CEL 16/17



W konkursie „Logo cel” najlepszy okazał się Michał Stankiewicz. II miejsce zajął Szymon Kożuchowski, a III Adrian Byszewski. Wyróżnienia otrzymali: Michał Tarkowski i Krzysztof Głogowski.


Od sylaby do zdania


ZAJĘCIA OD SYLABY DO ZDANIA realizowane są przez szkolną logopedkę panią Annę Kożuchowską-Kurylak, w ramach zajęć z VI edycji projektu „Szkoła Równych Szans”.









Zajęcia oparte są na Metodzie Krakowskiej uwzględniającej stymulację wszystkich funkcji poznawczych mającą na celu rozwój dziecka. Tylko uczeń potrafiący porozumiewać się w języku ojczystym, potrafiący czytać i słuchać ze zrozumieniem, wyrażać się w sposób precyzyjny i zwięzły jest w stanie osiągnąć sukces w życiu zawodowym i prywatnym.  Zajęcia logopedyczne obejmują m.in.: terapię słuchową – program "Słucham i uczę się mówić", oparty na badaniach nieuobrazowania mózgu, stymulację naśladowania mowy ze wsparciem Gestów Artykulacyjnych (GA), terapię funkcji wzrokowych (między innymi:  analiza synteza wzrokowa na materiale tematycznym-konkretnym i atematycznym-symbolicznym),  Symultaniczno-Sekwencyjną Naukę Czytania® i kształtowanie systemu językowego poprzez programowanie, budowanie kompetencji komunikacyjnej i językowej, stymulację lewej półkuli mózgu (naśladowanie, kontynuowanie, uzupełnianie sekwencji i szeregów, wskazywanie relacji, naśladowanie symbolicznych, linearnych, sekwencyjnych wzorów z klocków), stymulację pamięci (ćwiczenia pamięci symultanicznej i sekwencyjnej na materiale konkretnym i symbolicznym). 




niedziela, 16 kwietnia 2017

POWIATOWY konkurs "Jestem dzieckiem, mówię ładnie"

5 maja w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej odbył się I Międzyszkolny Recytatorski Konkurs Logopedyczny „Jestem dzieckiem – mówię ładnie”. Konkurs wspólnie przygotował Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej oraz Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

W konkursie udział wzięło 36 przedszkolaków i uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu sokołowskiego, którzy korzystają z zajęć logopedycznych. Dzieci prezentując, jakie osiągnęły postępy w terapii logopedycznej recytowały wiersze znanych polskich pisarzy. Uczniowie oceniani byli w III kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III i IV-VI przez jury w składzie: pani Teresa Wrzosek – dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, pani Halina Litwniak –nauczyciel języka polskiego, pan Wiesław Michalczuk wójt gminy Jabłonna Lacka i pan Krzysztof Kotowicz – dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej.













W konkursie udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół w Sterdyni i Jabłonnie Lackiej, PPPP, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazowie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim, Zespołu Oświatowego w Skibniewie, Zespołu Szkół im.Jana Pawła II, Miejskiego Przedszkola nr 2,3,4 i 5, Zespołu Oświatowego z Nowej Wsi oraz Jabłońskiego przedszkola. Dzieci do konkursu przygotowały panie logopedki: Magdalena Wyczółkowska, Edyta Smolik, Beata Deniziak, Elżbieta Radomska, Justyna Stasiuk, Katarzyna Kudelska-Tomczuk, Urszula Kucharczyk, Anna Kożuchowska – Kurylak, Renata Skwierczyńska, Renata Krasowska, Agnieszka Kosieradzka, Iwona Ciałkiewicz i Urszula Ołtarzewska.

W kategorii przedszkole: I miejsce przypadło aż 4 przedszkolakom. Zajęli je: Malwina Niemierka z jabłońskiego przedszkola, Natalia Wierzbicka – podopieczna PPPP, Alicja Błońska z Łazowa i Hanna Skwierczyńska z Miejskiego Przedszkola nr 4. II miejsce zajęła Maja Gawryś z Łazowa i Ania Nowak z PPPP, a III Nicola Toczyska z Miejskiego Przedszkola nr 5. Wyróżnienia otrzymali: Julia Decyk (Jabłonna Lacka), Klaudia Wycech (Nowa Wieś) , Anna Kotowska (Łazów) , Kamil Nowak (Sterdyń),  Wiktor Tyrola (przedszkole nr3) i Krzysztof Ślepowroński (przedszkole nr2).

W kategorii klas I-III nagrodę specjalną jury otrzymał Michał Sarnowski z ZS w JL. I Miejsce zajął zaś Kacper Borowy z PPPP. II jury przyznało Jakubowi Przystupa z ZS w JL oraz Natalii Nowak z Sterdyni, a III: Natalia Toczyska z ZS w JL, Katarzyna Bielecka z Nowej Wsi. Wyróżnienia otrzymali: Ewa Milik (ZS w JL), Kacper Retko, Oliwia Sobotka i Kuba Lipski z Skibiewa, Gabrysia Borychowska, Maja Pogorzelska i Kajetan Baran z SP nr 4, Wiktor Adamczuk z PPPP, Gabrysia Popoławska z Łazowa, Maria Rytel, Mikołaj Sidorzak i Amelka Borowa ze Sterdyni.

W najstarszej wiekowo kategorii nagrodę specjalną jury przyznano Agnieszce Wojtan z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. I miejsce zajęła Wiktoria Dobrowolska z ZS w JL, II Damian Bolewski, a III miejsca zajęła Natalia Brzezik z Nowej Wsi oraz Natalia Wawrzyniak z ZS w JL.

W trakcie konkursu uczestnicy i zaproszeni goście mogli posłuchać szkolnego chóru przygotowanego przez panią Annę Zielińską. Koordynatorem konkursu była logopedka z Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej - pani Anna Kożuchowska-Kurylak. Sponsorami konkursu byli: pan Zbigniew Paczóski – właściciel firmy Topaz, pan Andrzej Czerkas – właściciel firmy Acze i pan Grzegorz Kurylak – właściciel agencji reklamowej Annagram. Serdecznie dziękujemy im za wsparcie finansowe naszej imprezy.